Week 6 Classified Football Pools Fixtures for Sat 15 Aug 2020 – UK 2020/2021

Week 6 Classified Football Pools Fixtures for Sat 15 Aug 2020 – UK 2020/2021

Week 6 Pool Fixtures 2020

 

Week 6 Football Pools Fixtures for UK 2020/2021 Season

Here we publish football pools fixtures upon release by the football pools association/board. Our pools fixtures are regularly updated and contains classified pools information.

 

 

RELATED: Week 5 Classified Football Pools Fixtures for Sat 8 Aug 2020 – UK 2020/2021

 

WEEK: 6; SEASON: UK 2020/2021; DATE: 15-August-2020

Advance Pools Fixtures

Status

1 Celtic Aberdeen

Saturday

2 Hamilton St Mirren

Saturday

3 Hibernian Motherwell

LKO

4 Kilmarnock St J’Stone

Saturday

5 Livingston Rangers

Sunday

6 Ross County Dundee Utd.

Saturday

7 Anderlecht St. Truiden

Sunday

8 Beerschot Waregem

Sunday

9 Charleroi Oostende

LKO

10 Eupen Club Brugge

Sunday

11 Genk OH Leuven

Saturday

12 Gent Kortrijk

Saturday

13 Falkenbergs AIK

Sunday

14 Hacken Varbergs

Monday

15 Hammarby Elfsborg

Sunday

16 Helsingborg Sirius

Monday

17 IFK Gothenburg Norrkoping

Monday

18 Mjallby Malmo

Sunday

19 Orebro Djurgaarden

Saturday

20 Ostersund Kalmar

Monday

21 Brann Mjoendalen

Sunday

22 Haugesund Stormsgodset

Sunday

23 Odd Grenland Kristiansund

Sunday

24 Rosenborg Aalesund

Sunday

25 Sandefjord Bodoe/Glimt

Sunday

26 Sarpsborg 08 Molde

Saturday

27 Start Valerenga

Monday

28 Viking Stabaek

Sunday

29 Finn Harps Bohemians

Saturday

30 Shelbourne Derry City

LKO

31 St Patrick Shamrock R.

Sunday

32 Aasane Sandnes

Monday

33 Hamark’tene Grorud

Monday

34 Jerv Tromso

Monday

35 Dalkurd FF Halmstad

Saturday

36 Degerfors Ljungskile

Sunday

37 GIF Sundsvall GAIS

Saturday

38 Norrby Trelleborgs

Sunday

39 Osters Brage

Saturday

40 Vaesteraas SK Umea

Sunday

41 HJK Helsinki Honka

Saturday

42 Ifk Mariehamn Turku Ps

Sunday

43 Ilves Seinajoen JK

Saturday

44 AC Kajaani KPV

Sunday

45 FC KTP VPS

EKO

46 Ff Jaro SJK Akatemia

Sunday

47 If Gnistan Mypa

Sunday

48 Mikkelin P. EIF

Sunday

49 Musan S. AC Oulu

Saturday